Kotły gazowe kondensacyjne

Kotły gazowe to najwygodniejsze urządzenia stosowane do ogrzewania domów jednorodzinnych i mieszkań. Ich obsługa nie jest ani skomplikowana ani pracochłonna. Kotły gazowe do 30kW mogą być instalowane w dowolnym pomieszczeniu, choć montaż kotła w łazience jest raczej nie zalecany.Kotły stosowane są do ogrzewania jak również…

Kotły stosowane są do ogrzewania jak również do podgrzewania wody użytkowej. Wyróżnić można kotły tradycyjne i kondensacyjne. Kotły gazowe kondensacyjne zasilane gazem ziemnym wykorzystują do ogrzewania dodatkowo ciepło znajdujące się w spalinach. Do tego procesu dochodzi w wymienniku ciepła, w którym spaliny schładzane są do temperatury około 56 stopni C przez wodę powrotną z instalacji grzewczej, która schładza właśnie spaliny i skrapla je. Energia cieplna jaka powstaje w tym procesie wykorzystywana jest właśnie do podgrzewania wody powrotnej.

Dlatego też temperatura wody grzewczej…

Polecane kotły na paliwa stałe

Kotły z podajnikiem
Kotły bez podajnika

Zobacz więcej na: Metal-Fach

Dlatego też temperatura wody grzewczej w kotłach kondensacyjnych jest niższa niż w tradycyjnych modelach. Kotły gazowe kondensacyjne zazwyczaj mają zamkniętą komorę spalania. Ich cena jest wyższa od tradycyjnych, jednak są tańsze w użytkowaniu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres