Koszt inwestycyjny elektrowni

Wynikający z analizy hydrologicznej i geologicznej cieku wodnego przepływ wody roboczej przez małą elektrownię wodną, oraz wysokość piętrzenia są podstawowymi, ale nie jedynymi parametrami wyjściowymi. Parametry te są potrzebne do właściwego doboru turbin, przekładni, oraz generatorów i urządzeń sterujących na elektrownie wodne.Koszt inwestycyjny elektrowni – galeria

Od ich prawidłowego skomponowania zależy w dużym stopniu koszt inwestycji, czyli nakłady początkowe związane z budowaną elektrownią wodną, oraz jej rentowność po jej uruchomieniu. Bardzo szeroka gama występujących na rynku różnych rodzajów turbin, sposobów przenoszenia napędu, rodzajów generatorów i sterowań, a co najważniejsze współzależności pomiędzy nimi, czyni właściwe dobranie turbozespołów prądotwórczych.

Oferta sklepu internetowego Prostozkranu.pl
osmoza - prostozkranu.pl
Sprawdź więcej na temat – osmoza – prostozkranu.pl

Jest to ważny czynnik determinujący…

Jest to ważny czynnik determinujący do tego by mała elektrownia wodna, była rentowna i opłacalna.

Zakres prac dzielący pomysł inwestora od tego aby mała elektrownia wodna została uruchomiona, aż do uzyskania przychodów ze sprzedaży energii elektrycznej powoduje, że większość inwestorów posiłkuje się kredytami inwestycyjnymi na finansowanie części przedsięwzięcia na budowaną elektrownię wodną. Specyfika branży oraz brak doświadczeń banków w finansowaniu tego typu przedsięwzięć powoduje, że inwestor ma wielkie trudności w znalezieniu instytucji finansowej zainteresowanej tego typu przedsięwzięciami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres