Koszt inwestycyjny elektrowni

7 paź 2014

Wynikający z analizy hydrologicznej i geologicznej cieku wodnego przepływ wody roboczej przez małą elektrownię wodną, oraz wysokość piętrzenia są podstawowymi, ale nie jedynymi parametrami wyjściowymi. Parametry te są potrzebne do właściwego doboru turbin, przekładni, oraz generatorów i urządzeń sterujących na elektrownie wodne.Galeria

Oferta sklepu internetowego Prostozkranu.pl
osmoza - prostozkranu.pl
Sprawdź więcej na temat – osmoza – prostozkranu.pl

Od ich prawidłowego skomponowania zależy w dużym…

Od ich prawidłowego skomponowania zależy w dużym stopniu koszt inwestycji, czyli nakłady początkowe związane z budowaną elektrownią wodną, oraz jej rentowność po jej uruchomieniu. Bardzo szeroka gama występujących na rynku różnych rodzajów turbin, sposobów przenoszenia napędu, rodzajów generatorów i sterowań, a co najważniejsze współzależności pomiędzy nimi, czyni właściwe dobranie turbozespołów prądotwórczych. Jest to ważny czynnik determinujący do tego by mała elektrownia wodna, była rentowna i opłacalna.

Zakres prac dzielący pomysł inwestora od tego aby mała elektrownia wodna została uruchomiona, aż do uzyskania przychodów ze sprzedaży energii elektrycznej powoduje, że większość inwestorów posiłkuje się kredytami inwestycyjnymi na finansowanie części przedsięwzięcia na budowaną elektrownię wodną. Specyfika branży oraz brak doświadczeń banków w finansowaniu tego typu przedsięwzięć powoduje, że inwestor ma wielkie trudności w znalezieniu instytucji finansowej zainteresowanej tego typu przedsięwzięciami.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Koszt inwestycyjny elektrowni”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031