Kondycja fizyczna nastolatków

Współczesna młodzież w wieku szkolnym uważana jest za niezmiernie mało wysportowaną. Liczne wady postawy, coraz częstsze przypadki nadmiernej otyłości, zdają się świadczyć o tym, że nastolatki nie przepadają za sportem, Nauczyciele potwierdzają ten fakt obserwując nikłą frekwencję na zajęciach z wychowania fizycznego. Czy jednak młodzi ludzie faktycznie unikają wszelkiego ruchu. Rzeczywistość nie wydaje się jednak tak tragiczna.Wystarczy spojrzeć na przepełnione orliki, które…

Wystarczy spojrzeć na przepełnione orliki, które nie pustoszeją nawet w późnych godzinach wieczornych. Podobnie, czyli dość tłumnie, jest w skateparkach, na osiedlowych ścieżkach rowerowych i w parkach, gdzie młodzi ludzie jeżdżą na rolkach, deskorolkach i na rowerach. Przed wieloma szkołami parkingi rowerowe pękają w szwach, a stojaków na rowery jest wciąż za mało. Wnioski nasuwają się same. Młodzi ludzie są aktywni, lubią sport, lecz lekcje z tego przedmiotu nie zawsze odpowiadają ich oczekiwaniom, wobec czego wolą z nich raczej zrezygnować i przynosić zwolnienia. Od kilku lat jednak trwa wyjątkowo systematyczna kampania mająca na celu poprawę kondycji młodego pokolenia.

Dbałość o zapewnienie dzieciom i nastolatkom…

Dbałość o zapewnienie dzieciom i nastolatkom terenów rekreacyjnych na osiedlach jest już zauważalna. Zmieniły się również lekcje wychowania fizycznego. Dziś młodzi ludzie w wielu szkołach mogą wybierać na jakie zajęcia chcieliby uczęszczać w ramach tych lekcji. W ofercie jest taniec, aerobik, piłka nożna, siatkówka. Pozostaje mieć nadzieję, że takie rozwiązania zmienią nastawienie nastolatków do sportu w szkole.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres