Kompresory.

Kompresory to urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu. Ich działanie opiera się na właściwościach sprężonego powietrza. Zwiększając ciśnienie wywierane na powietrze jednocześnie zmniejszamy jego objętość. Na tym właśnie polega zjawisko kompresji, od którego wywodzi się nazwa kompresorów.Kompresory. – galeria

Jego główne zastosowanie polega na zmniejszaniu wilgotności powietrza, które jest niezbędne w wielu halach produkcyjnych. Kompresory wykorzystuje się obecnie między innymi w malarstwie, budownictwie i robotyce. Każdy z nas miał z nimi do czynienia wielokrotnie w ciągu swojego życia, zwykle nie będąc tego nawet świadomym. Kompresory stosowane są chociażby przy produkcji wielu modeli suszarek do włosów. Montuje się je także w odkurzaczach, gdzie wymuszają ruch powietrza, a także w wentylatorach stosowanych na przykład przy chłodzeniu komputerów.

Krótko mówiąc, kompresory umożliwiają prawidłową…

Krótko mówiąc, kompresory umożliwiają prawidłową pracę większości urządzeń codziennego użytku bez których nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania. Tak szerokie zastosowanie możliwe jest dzięki szerokiej gamie typów kompresorów. Najbardziej rozpowszechnione z nich są kompresory przenośne, czyli po prostu sprężarki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres