Kolektory słoneczne z przepływem bezpośrednim

Kolektory słoneczne z przepływem bezpośrednim i z ciepłowodami to kolektory próżniowe wyróżnione w zależności od sposobu odebrania ciepła na kolektory. Kolektory słoneczne próżniowe są najbardziej wydajnymi kolektorami i mają najniższy współczynnik strat ciepła. Początkowy proces ich działania jest taki sam, dopiero później działanie ich różni się w zależności od rodzaju kolektora.Kolektory słoneczne jednościanowe bądź wielowarstwowe mają element…

Kolektory słoneczne jednościanowe bądź wielowarstwowe mają element pochłaniający stworzony z cienkiej blachy miedzianej bądź aluminiową, która pokrywana jest warstwą absorbującą. W kolektorach z przepływem bezpośrednim energia cieplna z warstwy absorbującej do szyny zbiorczej przekazywana jest za pomocą rurek o małych przekrojach, w których płynie czynnik grzewczy pobierany z szyny.

Innym sposobem przekazywania energii cieplnej jest ciepłowód,…

Innym sposobem przekazywania energii cieplnej jest ciepłowód, popularnie nazywany rurką ciepła. Zalety technologii cieplnej rurki są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnej technice. Kolektory słoneczne działające na tej zasadzie cechują się wysokosprawną wymianą ciepła odebranego z absorbera i przekazywanego do szyny zbiorczej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres