Kolektory słoneczne z przepływem bezpośrednim

7 sty 2014

Kolektory słoneczne z przepływem bezpośrednim i z ciepłowodami to kolektory próżniowe wyróżnione w zależności od sposobu odebrania ciepła na kolektory. Kolektory słoneczne próżniowe są najbardziej wydajnymi kolektorami i mają najniższy współczynnik strat ciepła. Początkowy proces ich działania jest taki sam, dopiero później działanie ich różni się w zależności od rodzaju kolektora.Kolektory słoneczne jednościanowe bądź wielowarstwowe mają element…

Kolektory słoneczne jednościanowe bądź wielowarstwowe mają element pochłaniający stworzony z cienkiej blachy miedzianej bądź aluminiową, która pokrywana jest warstwą absorbującą. W kolektorach z przepływem bezpośrednim energia cieplna z warstwy absorbującej do szyny zbiorczej przekazywana jest za pomocą rurek o małych przekrojach, w których płynie czynnik grzewczy pobierany z szyny. Innym sposobem przekazywania energii cieplnej jest ciepłowód, popularnie nazywany rurką ciepła. Zalety technologii cieplnej rurki są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnej technice.

Kolektory słoneczne działające na tej…

Kolektory słoneczne działające na tej zasadzie cechują się wysokosprawną wymianą ciepła odebranego z absorbera i przekazywanego do szyny zbiorczej.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Kolektory słoneczne z przepływem bezpośrednim”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031