Kolektory próżniowe

W ostatnich latach wzorem innych krajów coraz częściej wykorzystujemy energię odnawialną jaką jest bez wątpienia promieniowanie słoneczne do ogrzewania wody i pomieszczeń. Na rynku urządzeń do wytwarzania energii pochodzącej ze słońca szczególnie wyróżniają się kolektory próżniowe. Kolektory próżniowe, składają się z kilku rur szklanych o wysokiej próżni wewnątrz.Każda rura posiada wbudowany absorber…

Każda rura posiada wbudowany absorber i rurkę z zamkniętym w niej czynnikiem roboczym. Próżnia zapewnia minimalne straty do otoczenia, dzięki czemu kolektory próżniowe są tak skuteczne nawet w gorszych warunkach słonecznych. Dlatego idealnie sprawdzają się one w naszym klimacie, wykorzystując najmniejsze promienie słoneczne. Kolektory próżniowe zazwyczaj wykorzystywane są do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i w systemach wspomagania centralnego ogrzewania.

Ważną kwestią w trakcie zakupu…

Ważną kwestią w trakcie zakupu urządzenia jest jego konkretne miejsce, w którym będzie on zainstalowany. Mogą to być kolektory próżniowe pionowe, które są montowane na ścianach budynków, których warunki techniczne dachu nie pozwalają na umieszczenie instalacji. Drugim typem są poziome, których konstrukcja charakteryzuje się poziomym ułożeniem rur, ustawionych pod lekkim kątem.

Latest Comments
  1. Wincenty |
  2. PrzemuS |

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres