Kolektory próżniowe

13 cze 2015

Korzystanie z energii słonecznej staje się nie tylko modą, ale podyktowaną ekonomią koniecznością. Na rynku kolektorów zasadniczo dominują dwa typy tych urządzeń tzw. kolektory próżniowe rurowe oraz płaskie, które konstrukcyjnie znacząco się różnią. Kolektory próżniowe są w stanie produkować ciepło nawet w zimie przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz, pod warunkiem wystąpienia słonecznych dni.Kolektory płaskie natomiast izolowane są zazwyczaj wełną…

Kolektory płaskie natomiast izolowane są zazwyczaj wełną mineralną, przez co nie posiadają tak dobrej izolacji jak kolektory próżniowe. Należy stwierdzić, że rozsądnie zaplanowany system sprawia, że koszt ogrzewania ciepłej wody spada latem do zera, a w zimie aż o 70 procent, zaś rachunki za ogrzewanie pomieszczeń mogą spać o co najmniej jedną trzecią. Kolektory próżniowe mogą współpracować z każdym systemem grzewczym, jednak najlepsze rezultaty można uzyskać przy równoczesnym zastosowaniu pomp ciepła. Zbudowane są z dwuściennych rur szklanych z zawartą pomiędzy ściankami próżnią.

Próżnia gwarantuje najlepszą izolacyjność w każdych warunkach…

Próżnia gwarantuje najlepszą izolacyjność w każdych warunkach pogodowych, gdyż nie występują straty ciepła przez ściankę zewnętrzną rur. Istotną właściwością jest szczelność szkła, dzięki czemu rurki charakteryzują się długą żywotnością.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Kolektory próżniowe”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031