Kolektor słoneczny, co to i do czego służy?

Urządzenie, jakim jest kolektor słoneczny używane jest przetwarzania promieni słonecznych w odpowiednią ilość energii cieplnej. Kolektor słoneczny próżniowy z kolei takie urządzenie, które zatrzymuje wytworzoną energię w pułapce, jaką jest właśnie próżnia. Tego typu kolektor pomaga w dostarczaniu ciepła wtedy, gdy warunki atmosferyczne czyli dość niskie temperatury oraz mała ilość promieniowania, ograniczają się minimum czyli w miesiącach od listopada aż do końca lutego.


biologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków

Foto: pixabay.com

Kolektor próżniowy wykorzystuje do swojego poprawnego…

Kolektor próżniowy wykorzystuje do swojego poprawnego działania specjalne rury szklane wykonane ze szkła boro-krzemowego. Tego rodzaju urządzenia dzieli się na kilka różnych rodzajów. Wymienić można, zatem: • Kolektor słoneczny jednościanowy i dwuścianowy • Kolektor słoneczny z przepływem pośrednim oraz z ciepłowodami. Ciepło, jakie wytwarza kolektor słoneczny próżniowy jest wykorzystywane głównie przy procesach technologicznych do podgrzewania surowców czy też do podgrzewania ścieków dla intensyfikacji różnorodnych procesów chemicznych.

biologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków

Foto: pixabay.com

Kolektor słoneczny próżniowy jest także używany niejednokrotnie do wspomagania niskotemperaturowych instalacji centralnego ogrzewania. Bywa również wykorzystywany do ogrzewania wody basenowej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres