Jakie drewno kominkowe wybrać?

Drewno do kominka jako opał musi spełniać odpowiednie cechy. Powinno być przede wszystkim gęste, twarde i suche. Jednak do palenia w kominku najlepsze są kawałki drewna o długości 20-30 cm. Powinniśmy je przeciąć na pół albo drobniej bo to jest niezwykle ważne, żeby dobrze się paliło. Im bardziej suche jest kominkowe drewno (pol-drew.com.pl), tym jest twardsze i więcej ciepła oddaje, ponieważ bywa przez to bardziej kaloryczne.Suche drewno pali się zdecydowanie mniejszym płomieniem…

Suche drewno pali się zdecydowanie mniejszym płomieniem niż mokre, ale za to trwa dłużej. W związku z tym mimo, że jest ono droższe to jest najczęściej bardziej ekonomiczne. Drewno nie może mieć absolutnie zbyt dużo kory, ponieważ obniża ona wartość opałową. Twarde drewno wyjątkowo trudno jest rąbać na mniejsze kawałki, do rozłupania pni najlepiej jest stosować ostrą siekierę z ostrzem w kształcie klina. Wtedy też mniej siły wkładamy w rąbanie, gdy używamy siekiery lekkiej z długim trzonkiem, niż ciężkiej z krótkim trzonkiem. Kaloryczność sama w sobie drewna opałowego, czyli jego wydajność zależy od gęstości po wysuszeniu.

Sklep internetowy adoby.pl
wsporniki do półek
Polecamy państwu: wsporniki do półek

Jakie drewno kominkowe wybrać? – galeria

Paleniu twardego drewna zawsze towarzyszy niewielki płomień, ale za to oddaje ono więcej ciepła. Spala się wolniej, jednak wymaga rzadszego dokładania, o czym wielu zapomina. W efekcie chociaż droższe, mogą się okazać bardziej ekonomiczne. Łupliwość nigdy nie miała większego znaczenia, jeśli kupujemy drewno porąbane na małe szczapy. Jeśli mamy je porąbać sami, to zdecydowanie lepiej mieć do czynienia z bukiem i brzozą, niż grabem albo dębem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres