Jaką kupić kosiarkę?

Dla posiadaczy domów z ogródkiem, albo dla właścicieli działek ważne jest, aby przydomowy trawnik był ładnie przycięty i pięknie prezentował się obok naszego domu. Aby trawnik był ładny, powinien być między innymi regularnie przycinany, a tu niezbędny okazuje się zakup urządzenia, jakim jest kosiarka.Jednak tutaj pojawia się pytanie o to,…

Jednak tutaj pojawia się pytanie o to, jaką kosiarkę wybrać. Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje kosiarek. Najbardziej chyba popularne kosiarki spalinowe, elektryczne, a także mechaniczne. Niewątpliwą zaletą kosiarki spalinowej jest to, że podczas koszenia nie musimy zwracać uwagi na ciągnący się za nami kabel. W kosiarkach spalinowych, zazwyczaj wadą jest przede wszystkim cena, gdyż są one droższe od kosiarek elektrycznych, a także w późniejszym czasie, środki, które musimy wydać na paliwo oraz olej silnikowy. W tańszych urządzeniach elektrycznych, co prawda takie wydatki nas nie interesują, lecz również ponosimy koszty zużycia energii elektrycznej. Dodatkowo trudno sobie wyobrazić właściciela większej działki, który kosząc trawę musi cały czas zwracać uwagę na to, aby nie przeciąć kabla doprowadzającego energię elektryczną.

Wniosek z tego możemy wyciągnąć taki, że…

Ranking kos spalinowych

Wniosek z tego możemy wyciągnąć taki, że urządzenia spalinowe najlepiej nadają się do niewielkich trawników, zaś w przypadku trawników o dużej powierzchni, najlepiej sprawdzą się urządzenia spalinowe, a także traktorki do trawy, które najlepiej, aby wyposażone były w kosz zbierający trawę, aby później nie trzeba było dodatkowo trawy grabić i wynosić do kompostownika.

Więcej interesujących informacji znajdziesz na stronie: ekofix.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres