jaka kasa fiskalna dla przedsiębiorcy?

Wielu przesiębiorców nie łapie się na posiadanie kasy fiskalnej. Trzeba mieć przekroczony obrót roczny, chyba po wyżej stu dwudziestu tysięcy ale do końca nie jestem już tego pewien. Oczywiście kasa fiskalna (wolanet.pl) może być w firmie, która ma niższe obroty, jednak większość firm z tego nie korzysta.Galeria

Przecież nie każdy chce tak skrupulatnie wykazywać skarbówce ile zarabia, bo to wiąże się z płaceniem wyższego vatu i pitu. Kasa fiskalna może być bardzo różnych rozmiarów. Czasami jest to malutka kasa podręczna, która ma specjalne akumulatorki i jest zawieszana na szyi. Takie kasy można spotkać u sprzedawców na rynku lub u parkingowych, których można spotkać na starówkach wielu miast. Mamy również kasy dużych rozmiarów, które są bardzo skomplikowane. Taka kasa fiskalna najczęściej występuje w dużym sklepie, typu supermarket i to bardzo licznie.

Każda firma musi pamiętać o tym, że…

Każda firma musi pamiętać o tym, że kasy muszą być kupione w odpowiednich serwisach, które mają upoważnienie do sprzedaży takich urządzeń fiskalnych. Trzeba również pamiętać o tym, że kasa fiskalna musi być zarejestrowana w urzędzie skarbowym i dodatkowo musi być co roku serwisowana w miejscu, gdzie została kupiona. Takie właśnie są wymogi posiadania kasy fiskalnej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres