Jak wygląda pompa hydrauliczna?

Pompy charakteryzują się tym, że tłoczą substancje, które wymagają ciśnienia do dalszego przepływu. Są one zatem tak konstruowane, aby ich mechanizm był niezawodny, a jednocześnie dawał oczekiwany efekt. Takich urządzeń jest wiele rodzajów, a każdy z nich będzie nadawał się do zastosowania w wielu różnych warunkach.Pompa hydrauliczna jest urządzeniem bardzo…

Pompa hydrauliczna jest urządzeniem bardzo dobrze znanym. Przede wszystkim ciśnienie z pompy hydraulicznej ma napędzać odpowiedni napęd hydrauliczny. Takie jest jej podstawowe zastosowanie. Tak na dobrą sprawę, to pompy hydrauliczne zamieniają energię mechaniczną na hydrauliczną. Ta pierwsza jest dostarczana przez silnik albo spalinowy albo elektryczny. Ta druga ma nadawać odpowiednie ciśnienie olejowi, który jest tłoczony. Pompy hydrauliczne tłoczą go bowiem pod odpowiednim ciśnieniem, ale równie ważna jest wydajność ich pracy. Jest to jeden z parametrów, jakimi charakteryzują się pompy hydrauliczne.

Wybrane dźwigi hydrauliczne

Siłownik hydrauliczny
Pompa hydrauliczna
Siłownik hydrauliczny
Pompa hydrauliczna

Zobacz więcej na: Carlstahl

Galeria

Pompy hydrauliczne mogą być zębate, łopatkowe lub śrubowe. Są to ich główne rodzaje, które są najczęściej spotykane w praktycznym zastosowaniu. Spotykane są w instalacjach stosowanych w różnych gałęziach przemysłu i praktycznie zawsze wymagają stałego przepływu strumienia roboczego oleju. To gwarantuje ich stabilną pracę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres