Jak sobie radzić z odpadami?

Problem składowania odpadów poprzemysłowych istnieje tak samo długo jak sam przemysł. Zwiększająca się liczba fabryk, kopalń, hut itp. sprawiła, że odpady przemysłowe są coraz większym problemem. Sam fakt, że ludzie ten problem zauważyli jest już pozytywem, ponieważ widać dzięki temu, że są ludzie nieobojętni na los przyrody.Sam problem jednak pozostaje…

Sam problem jednak pozostaje. Widać to choćby na przykładzie kopalń. Pochodzące z nich odpady przemysłowe są zwożone w określone miejsce i składowane. Tak właśnie powstają hałdy. Wydawałoby się więc, że problem jest rozwiązany. Nic jednak bardziej mylnego. Dzisiejsze tereny hałd to ziemie zdegenerowane, na których życie praktycznie nie istnieje. Od pewnego czasu dopiero próbuje się te tereny rekultywować i odnawiać. Niestety, jest to proces długotrwały. Jak więc składować odpady przemysłowe, by jak najmniej zanieczyszczały przyrodę.

Należy wprowadzić nowoczesne technologie produkcji, dzięki…

Produkty Guenther

Przetworniki temperatury
Ceramika techniczna

Zobacz więcej na: guenther.com.pl

Należy wprowadzić nowoczesne technologie produkcji, dzięki którym ilość odpadów zostanie znacząco zmniejszona. W kopalniach ten proceder już się stosuje. Jest to tzw. flotacja. Warto też pomyśleć o rekultywacji skażonych terenów. Musi to być proces znacznie bardziej powszechny niż dziś. Tylko w taki sposób możemy sprawić, że odpady przemysłowe będą nam w jak najmniejszy sposób szkodzić.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres