Jak radzić sobie z odpadami? Część 2

Odbiór odpadów, prawnie uregulowany, jest dzisiaj bardzo istotnym elementem całej strategii zarządzania odpadami i ważnym działaniem ekologicznym. Odpady, które można powtórnie przetworzyć, mogą służyć do wyrobu wielu atrakcyjnych przedmiotów. Już dziś z surowców przetworzonych produkuje się części samochodowe, papier toaletowy, plastikowe doniczki i inne przedmioty, wykładziny podłogowe.Okazuje się także, że nawet odbiór odpadów…

Okazuje się także, że nawet odbiór odpadów przemysłowych, a konkretnie budowlanych, może dostarczać materiału do recyklingu. Istnieją na przykład firmy produkujące z drewnianych elementów pozostałych po budowach nowoczesne i ciekawe meble. Niektóre nietoksyczne odpady budowlane mogą służyć jako kruszywo do budowy dróg.

meble wypoczynkowe do salonu

Foto: pixabay.com

Odbiór odpadów organicznych przyczynia się…

Odbiór odpadów organicznych przyczynia się do rozwoju nowych, alternatywnych źródeł energii – w biogazowniach dokonuje się beztlenowej fermentacji resztek organicznych uzyskując w ten sposób biogaz. Odbiór odpadów jest więc bardzo ważnym czynnikiem mającym niebagatelne znaczenie dla środowiska, w którym żyjemy. Ale również każdy z nas, o ile posiada minimalną świadomość ekologiczną, może przyczynić się do ratowania naszej planety przed postępującą stale degradacją.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres