Jak przygotowywać metal do dalszej obróbki

Czasami zdarza się w domu sytuacja, gdy coś się popsuje, pęknie rura, złamie się stary, skorodowany trzepak, trzeba przeciąć rurę w centralnym ogrzewaniu, ponieważ coś się w nim zepsuło. W takich przypadkach nieodzowne są tarcze do cięcia metalu. Należy mieć kilka podstawowych wiadomości, na temat tego, w jaki sposób wykorzystuje się tarcze do metalu.Przede wszystkim tarcza do cięcia…

Przede wszystkim tarcza do cięcia metalu współpracuje ze szlifierkami kątowymi oraz pilarkami, które są specjalnie skonstruowane tak, że montuje się je do stołu. Ważnym aspektem, jeżeli chodzi o ich pracę jest to, aby wybierać odpowiednią tarczę, do danego typu metalu. Jeśli mamy do czynienia ze zwykłą stalą, wówczas możemy użyć tarcz oznaczonych na niebiesko lub z opisem, że jest ona przeznaczona do zwykłej stali.

Natomiast jeśli chodzi o stał nierdzewną, tutaj zaczynają się schody. Powszechnie wiadomo, że nie powinno się obrabiać i przecinać stali nierdzewnej tarczą do metalu, która nie jest do tego przeznaczona lub co gorsza, była już używana do przecinania stali zwykłej. Jeżeli okaże się, że stal nierdzewna została przecięta zużytą tarczą i w dodatku nie przeznaczoną do niej, wówczas mikroskopijne odłamki metalu, jakie pozostały na niej z wcześniejszych prac, osadzają się na stali nierdzewnej, powodując w przyszłości szybką korozję.

Tarcze do cięcia metalu jak stali nierdzewnej możemy użyć tylko wówczas, jeżeli jest nowa i nie pozostawi żadnych zabrudzeń. Ponadto krawędzie uciętej powierzchni trzeba i tak bardzo dokładnie oczyścić przez spawaniem czy innym rodzajem łączenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres