Jak oszczędzać energię w domu?

Każde gospodarstwo domowe wykorzystuje energię elektryczną. Teraz mamy takie czasy, że praktycznie wszystko jest na prąd. Są takie domy, w których nawet już nie ma kuchenek gazowych. Są tylko elektryczne. Gdy dojdzie do awarii przesyłu prądu, wtedy taki dom umiera. Lodówka nie działa i psuje się jedzenie.Nie ma jak ugotować wody…

Nie ma jak ugotować wody. Nie można się wykąpać. Czasami nie można również ogrzac domu, bo ogrzewanie jest również na prąd. Po co to wszystko mówię. Chodzi mi o to, że oszczędzanie energii powinno być dla nas rzeczą najważniejszą. Nie zdajemy sobie sprawy, jak cenna jest to energia, ponieważ na co dzień mamy ją zawsze i wydaje się to dla nas normalne. A wystarczy, że jakaś elektrownia wysiądzie i już setki tysięcy ludzi ma problem. Oszczędzanie energii powinniśmy robić z dwóch powodów. Pierwszym jest sprawa oszczędzania pieniędzy. Myślę, że to najbardziej przemawia do człowieka.

Energetycznym Centrum – tani gaz i prąd!

Oferta dla domu
Oferta dla biznesu
Oferta dla domu
Oferta dla biznesu

Zobacz więcej na: Energetycznym Centrum

Zostaje nam więcej pieniędzy w kieszeni i możemy je wydać na coś zupełnie innego. Oszczędzanie energii może być również stosowane, gdy chcemy ulżyć naszej Ziemii. Przecież u nas elektrownie są weglowe, więc strasznie zanieczyszczają nasze środowisko. Jeśli ktoś jest ekologiem, powinien wziąć to pod uwagę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres