Jak działają sprężarki tłokowe?

Jednym z najczęściej używanych urządzeń, mającym bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach jest sprężarka. Jest to urządzenie funkcjonujące na zasadzie zwiększenia, czasem do bardzo wysokiego poziomu, ciśnienia jakiegoś gazu, w tym powietrza, a sprężone powietrze staje się nośnikiem energii.Jedną z odmian wspomnianego urządzenia są sprężarki…

Jedną z odmian wspomnianego urządzenia są sprężarki tłokowe, najstarsze i najczęściej spotykane. W tego typu sprężarkach wysokie ciśnienie gazu uzyskuje się poprzez ruchy tłoka w cylindrze. Sprężarki tłokowe mogą być jedno lub dwustopniowe, mogą mieć smarowanie olejowe lub, zamiast niego, pierścienie węglowe albo z odpowiedniego tworzywa sztucznego. Sprężarki tłokowe mogą występować w licznych wariantach konstrukcyjnych, z różną liczbą cylindrów w rozmaitych układach. Sprężarki tłokowe mają między innymi tę zaletę, że są zdolne do wytwarzania wysokich ciśnień, co jest szczególnie przydatne w przemyśle chemicznym.

Ponadto sprężarki tłokowe znajdują zastosowanie…

Ponadto sprężarki tłokowe znajdują zastosowanie w wielu innych gałęziach przemysłu, między innymi do zasilania urządzeń pneumatycznych, uruchamiania wysokoprężnych silników spalinowych i hamulców pneumatycznych, w produkcji opakowań polietylenowych, w przemyśle elektronicznym i w ochronie środowiska.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres