Jak działa silnik wibracyjny

2 cze 2016

Z fizycznego punktu widzenia, niema czegoś takiego jak silniki wibracyjne, gdyż wibracje są powodowane obciążeniem, które znajduje się poza osią silnika. Silnik wibracyjny to nic innego jak silnik elektryczny bądź mechaniczny( przeważnie spalinowy ), który ma obciążenie przesunięte od osi silniki, w praktyczne wygląda to tak, że nakładamy krążek, który ma zrobiony otwór nie na środku, tylko blisko krawędzi, przez co podczas obracania powstają wibracje.Gdzie silnik wibracyjny ma swojej…

Gdzie silnik wibracyjny ma swojej zastosowanie. Przeważnie wykorzystuje się je do maszyn budowlanych, które potrzebują pewnych drgań mechanicznych. Niestety wibracje, które są wytwarzane przez silnik wibracyjny często przeszkadzają pracownikom. Dlatego wiele osób, wymyśla takie rozwiązania, które wykorzystują wibracje, ale nie przeszkadzają w użytkowaniu.

Silniki elektryczne oraz falowniki

Silniki trójfazowe
Przewijanie silników elektrycznych

Zobacz więcej na: Silpol
buty ryłko

Foto: pixabay.com

buty maciejka

Foto: pixabay.com

Przeważnie są od energochłonne drążki,…

Przeważnie są od energochłonne drążki, które służą do kierowania maszynami wibracyjnymi oraz specjalne buty, które mają za zadanie tłumienie drgań podłoża. My jako zwykli obywatele, również w dużej mierze mamy do czynienia z silnikami wibracyjnymi, a raczej z silniczkami, ponieważ w każdym telefonie komórkowym nowej generacji taki silniczek się znajduje, dlatego mniej więcej mamy małe pojęcie o tym do czego mogą służyć wibracje.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Jak działa silnik wibracyjny”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031