Inwestycja w oczyszczalnię

Budowane przydomowe oczyszczalnie ścieków są inwestycją trwałą, która przynosi korzyść ekologiczną i ekonomiczną w dłuższym okresie użytkowania. Jest to związane z tym, że koszt budowy szamba jest niższy, niż koszt jaki należy uwzględnić na montowane przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jednakże biorąc pod uwagę koszty eksploatacji szamba, trzeba przyjąć do wiadomości że są one znacznie wyższe, niż koszty eksploatacji na indywidualne oczyszczalnie ścieków.W związku z tym założeniem, istnieje taki…

W związku z tym założeniem, istnieje taki okres czasu ich eksploatacji, po którym inwestycja się zwróci. Okres zwrotu kosztów na budowane oczyszczalnie ścieków w porównaniu do szamba, jest uzależniony od rodzaju zastosowanych rozwiązań i waha się w granicach od dwóch do pięciu lat. Istotne jest również, czy na budowane oczyszczalnie ścieków otrzymamy preferencyjny kredyt lub najlepiej dotację z funduszy unijnych. Możemy wyróżnić pięć rodzajów i sposobów na budowane przydomowe oczyszczalnie ścieków.

przydomowe oczyszczalnie

Foto: pixabay.com

przydomowe oczyszczalnie ścieków

Foto: pixabay.com

Mogą być one wyposażone w drenaż rozsączający,…

przydomowe oczyszczalnie

Foto: pixabay.com

Mogą być one wyposażone w drenaż rozsączający, w filtr piaskowy, w filtr gruntowo – roślinny. Są również oczyszczalnie ścieków ze złożem biologicznym, lub z komorą osadu czynnego. Niezależnie od rodzaju jaki wybierzemy by je zamontować, trzeba pamiętać że jest to inwestycja trwała, w której ochrona środowiska jest w pełni zachowana.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres