Instrumenty geodezyjne.

Pomiary geodezyjne muszą być robione z niezwykłą dokładnością. Nie tak łatwo jest wymierzyć nierówności terenu, jednakże bardzo istotne jest to, by zrobić to z dbałością o szczegóły. Od tego będzie bowiem zależało, jakie inwestycje zostaną później poczynione na konkretnym obszarze. Instrumenty geodezyjne są w tej kwestii przydatne.Niwelator optyczny niewątpliwie się do takich…

Niwelator optyczny niewątpliwie się do takich zalicza. Jest on najczęściej używanym sprzętem w codziennej pracy geodetów. Bez niego trudno byłoby zmierzyć różnicę w wysokości poszczególnych punktów znajdujących się na pomiarowym obszarze. Być może wielu z nas nie raz miało okazję widzieć na własne oczy niwelator optyczny, choć niekoniecznie kojarzymy go poprawnie z nazwą. Kiedy przejeżdżamy drogą, a na poboczu widzimy osobę z urządzeniem na trójnogim stojaku, to możemy być pewni, że jest to geodeta wykonujący pomiary.

Najczęściej jest on również ubrany…

Najczęściej jest on również ubrany na jaskrawo pomarańczowy kolor, aby był dobrze widoczny. Niwelator optyczny z reguły jest wyposażony w stojak, bowiem wykonywany w ten sposób pomiar jest dokładniejszy. Niwelator optyczny trzymany w rękach mógłby być trudny w użytkowaniu. Każde drżenie rąk niestety uniemożliwiałoby przeprowadzenie dokładnej analizy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres