Informacje o tokarkach.

Współczesne obrabiarki jeszcze do niedawna znane nam jako tokarki, służą do obróbki skrawaniem przedmiotów o kształcie walca, kuli, czy stożka. Tokarki bez problemu poradzą sobie z takimi materiałami jak drewno lub metal. Narzędziem obróbczym jest tutaj nóż tokarski i wiertło. Proces toczenia, polega na wprowadzeniu w ruch obrotowy przedmiotu, który ma zostać obrobiony, za pomocą noża tokarskiego i wiertła.Podobnie jak frezarki, tokarki stały się częścią…

Podobnie jak frezarki, tokarki stały się częścią zintegrowanego systemu wytwarzania CNC, któremu podlega rozbudowana część sterowania numerycznego, nowe funkcje i lepsze wyposażenie elektroniczne. Istnieją różne rodzaje tokarek, takie jak tokarki służące do toczenia wieloostrzowych narzędzi, a także tokarki kłowe spośród których wyróżnia się kopiarki, tokarki uniwersalne, produkcyjne, precyzyjne, wielonożowe, a także ciężkie. Mamy do czynienia także z tokarkami przeznaczonymi dla konkretnych branż, czyli z tokarkami zegarmistrzowskimi, rewolwerowymi, uchwytowymi, czy tarczowymi.

Jeśli nosimy się z zamiarem…

Jeśli nosimy się z zamiarem zakupienia tokarki, koniecznie wybierzmy taką o kształtach, które nie będą utrudniały pracy. W trosce o bezpieczeństwo swoje czy też pracowników warto też zadbać o to, by śruby pociągowe przykryte były specjalnymi osłonami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres