Ile waży?

Funkcją wag jest wyznaczanie ciężaru przedmiotów i ludzi. Najprostszą wagą jest szalkowa, na której po jednej stronie znajdują się odważniki, po drugiej umieszcza się ważony przedmiot. Większość nowoczesnych wag to wagi elektroniczne, które nie zawierają szalek, a wskazują wartości na wyświetlaczach.W zależności od przeznaczenia możemy wyróżnić między…

W zależności od przeznaczenia możemy wyróżnić między innymi wagi apteczne, które odznaczają się niezwykłą precyzją. Używane do ważenia leków, proszków i preparatów w aptekach i laboratoriach. Następnie istnieją wersje przemysłowe, przeznaczone do ważenia samochodów i innych dużych ładunków w przemyśle i handlu. Wśród nich znajdują się wagi hakowe używane, do ważenia ładunków wiszących, na przykład w zakładach mięsnych.

W szpitalach i przychodniach używa się modeli przeznaczonych do ważenia chorych. Kontrola masy pacjenta jest bardzo ważna z punktu widzenia medycznego. Na takiej wadze można nie tylko ważyć, ale również mierzyć wzrost pacjenta. Istnieją także wagi handlowe, które są używane w sklepach, supermarketach, hurtowniach. Nie należy zapominać o wagach użytku domowego, gdzie wśród nich znajdują się wagi łazienkowe i kuchenne.

Waga łazienkowa jest wykorzystywana do kontroli masy ciała człowieka. Bardzo przydaje się w przypadku stosowania diety, ponieważ na bieżąco można kontrolować efekty. Kuchenna bardzo przydaje się w czasie gotowania i pieczenia, ponieważ można z dokładnością zastosować ilość produktu wyznaczoną w przepisie kucharskim. Zarówno kuchenne jak i łazienkowe są ogólnie dostępne dla klientów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres