Hydraulika

Hydraulika to w skrócie mówiąc dziedzina, która zajmuje się wykorzystaniem ruchu płynów do celów użytkowych. Wśród jej zastosowań można wymienić między innymi hydraulikę siłową, w której ruch cieczy jest napędem wykonującym pracę. W takich układach wykorzystywane są rozmaite elementy składowe, a wśród nich pompy hydrauliczne.Galeria

Hydraulika siłowa jest bardzo szeroko wykorzystywana, między innymi w różnego rodzaju urządzeniach mechanicznych, a szczególnie w pojazdach. Pompy hydrauliczne są bardzo ważnym elementem wszelkich układów hydraulicznych. Generalnie ich zadaniem jest odpowiednie zasilanie systemu hydraulicznego w ciecz pod ciśnieniem. Pompy hydrauliczne dzielą się na kilka grup w zależności od ich przeznaczenia i budowy systemu hydrauliki siłowej w jakim są wykorzystywane.

Wśród wielu można wymienić między…

Wśród wielu można wymienić między innymi pompy hydrauliczne: łopatkowe, śrubowe czy zębate. Ciągły rozwój rozmaitych technologii i całej dziedziny mechaniki, powoduje pojawianie się coraz to bardziej ekonomicznych i efektywnych rozwiązań. Wśród takich należałoby wspomnieć o rozwiązaniach wykorzystujących pompy hydrauliczne napędzane pneumatycznie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres