Hydrauliczne siłowniki

Siłowniki hydrauliczne (zobacz carlstahl.pl) składają się z tłoka umieszczonego w stalowym korpusie. Oprócz tłoka organem roboczym może być membrana lub nurnik. Do przestrzeni roboczej wtłaczana jest ciecz, która wprawia tłok w ruch posuwisty.Siłowniki hydrauliczne mogą wytwarzać jednostronne lub dwustronne…

Siłowniki hydrauliczne mogą wytwarzać jednostronne lub dwustronne działanie. Jednostronne działanie wymaga użycia siły w celu przywrócenia organu roboczego do położenia pierwotnego. Czynność ta może zostać wykonana za pomocą sprężyny ściskanej w trakcie ruchu posuwistego, lub za pomocą siły grawitacji i ciężaru tłoka. Na specjalistycznych instalacjach montowane są siłowniki z pomiarem położenia tłoka. Siłowniki hydrauliczne ze względu na możliwość wyboczenia się tłoka mają ograniczoną długość wysięgu, która jest proporcjonalna do średnicy tłoka.

hydrauliczne siłowniki

Foto: pixabay.com

hydrauliczne siłowniki

Foto: pixabay.com

Aby wydłużyć długość wysięgu bez konieczności…

Aby wydłużyć długość wysięgu bez konieczności zwiększania średnicy można zastosować siłowniki teleskopowe. W niektórych siłownikach montowany jest hamulec końca suwu, który pozwala na powolne zakończenie suwu roboczego. Siłowniki hydrauliczne montowane są w różnego rodzaju maszynach na przykład w koparkach, dźwigach, pompach hydraulicznych, prasach oraz pojazdach komunalnych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres