Grzałki PTC

8 mar 2015

Grzałki ceramiczne mogą mieć rozmaita postać – wszystko zależy tutaj od ich konstrukcji. Biorąc pod uwagę ten właśnie aspekt, można wyszczególnić między innymi tak zwane grzałki PTC( to skrót od angielskiego terminu Positive Temperature Coefficient ).


kursy angielskiego dla dzieci

Foto: pixabay.com

Tego rodzaju grzałki ceramiczne zbudowane są na…

Tego rodzaju grzałki ceramiczne zbudowane są na bazie pozystorów. Takie grzałki ceramiczne z powodzeniem wykorzystywać można w rozmaitych typach ogrzewania. Nie zachodzi przy tym konieczność montażu dodatkowych urządzeń takich jak ograniczniki temperatury oraz regulatory. Grzałki ceramiczne o takiej konstrukcji odznaczają się właściwościami samoregulującymi. Mogą pracować w temperaturach sięgających nawet dwustu czterdziestu stopni Celsjusza.

nauka angielskiego dzieci

Foto: pixabay.com

Grzałki PTC znaleźć można w takich urządzeniach…

kursy angielskiego dla dzieci

Foto: pixabay.com

Grzałki PTC znaleźć można w takich urządzeniach jak dla przykładu kserokopiarki, suszarki łazienkowe czy pistolety do klejenia na gorąco. Posiadają one wiele zalet. Jest tu zatem wyeliminowane zagrożenie przegrzaniem, czynnik roboczy nagrzewa się w dość szybkim tempie, zasilanie nie jest skomplikowane etc.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

1 komentarz dla “Grzałki PTC”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

  1. Filip pisze:

    Ja uważam, że grzałki ceramiczne są świetną sprawą i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Mam swoją grzałkę już od 10 lat i nadal działa. Zawsze biorę ją ze sobą na camping.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031