Funkcje transportu

Elementami funkcji transportu są towar, środek transportu oraz jego proces. Transport umożliwia przepływy towarów miedzy nadawcą a odbiorcą. Ze względu na zasięg wykonywanych działań można go podzielić na zewnętrzny i wewnętrzny. Transport zewnętrzny, zwany także dalekim, obejmuje operacje i działania związane z przemieszczaniem ładunków do i z przedsiębiorstwa, różnymi środkami, takimi jak barki, tankowce, samoloty, kolej, samochody, rurociągi.


http://www.profilex.com/oferta/przenosniki/

Foto: pixabay.com

Natomiast transport wewnętrzny obejmuje operacje i działania…

Natomiast transport wewnętrzny obejmuje operacje i działania o zasięgu ograniczonym do terenu przedsiębiorstwa. Transport jest więc swoistym pomostem między partnerami biznesowymi, jest również pomostem między firmą a ostatecznym klientem. Niesprawne funkcjonowanie transportu źle wpływa na pozostałe systemy i podsystemy przedsiębiorstwa, ograniczając ich możliwości i efektywne działanie. Jeśli odbywa się w sposób niewłaściwy i niezgodny do jego podstawowych przesłanek oraz zasad, determinuje jednocześnie funkcjonowanie pozostałych gałęzi przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Biorąc pod uwagę znaczenie transportu i…

Biorąc pod uwagę znaczenie transportu i jego powiązanie z reszta systemów i aspektów działalności w przedsiębiorstwie, stwierdza się, że jest ważnym obszarem dla działań i decyzji logistycznych.

Profesjonalny osprzęt do kontenerów

Naroża
Zamknięcia
Naroża
Zamknięcia

Zobacz więcej na: ANGA Sp z o.o.
transport wewnętrzny

Foto: pixabay.com

Na transportowym rynku wyróżnia się różne jego rodzaje, a wśród nich są transport samochodowy, kolejowy czy lotniczy. W odniesieniu do usług oferowanych przedsiębiorstwom produkcyjnym na tle transportowania ładunku, największe znaczenie ma transport samochodowy. Jest on najczęściej wykorzystywany, a tym samym, na rynku istnieje najwięcej firm przewozowych zajmujących się właśnie tego typem usług transportowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres