Frezowanie

Proces jaki jest niezbędny przy budowie domu czy innych pracach remontowych to frezowanie. Jako rodzaj obróbki, frezowanie obrabia płaszczyzny i powierzchnie za pomocą obracającego się narzędzia zwanego frezem. To co jest cechą charakterystyczną i cechą używaną przez frezowanie to ruch obrotowy narzędzia i ruch przedmiotu obrabianego.


ewidencja czasu pracy

Foto: pixabay.com

Frezowanie jako dziedzinę obrabiania można podzielić na:…

Frezowanie jako dziedzinę obrabiania można podzielić na: współbieżne, ponieważ grubość warstwy skrawanej jest największa na początku i najmniejsza na końcu pracy, a siły powstające przy skrawaniu dociskają to narzędzie do przedmiotu który jest obrabiany. Drugim rodzajem jakim charakteryzuje się frezowanie jest przeciwbieżne, inaczej odwrotne do współbieżnego, gdzie na początku warstwa jest cienka, a na końcu szeroka.

frezowanie cnc

Foto: pixabay.com

Tą metodę obróbki stosuje się w różnych…

frezowanie cnc

Foto: pixabay.com

Tą metodę obróbki stosuje się w różnych materiałach takich jak: metale kolorowe, tworzywa sztuczne i drewno, czyniąc je gładkim i gotowym do dalszego użycia. Jest to bardzo przydatne w budownictwie, i potrzebne nawet w codziennym życiu. Warto więc wiedzieć na czym ta dziedzina budowlanki polega i jak to właściwie się je, żeby nie wstydzić się gdy ktoś będzie o tym mówił.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres