Fotowoltaika

Fotowoltaika jest dziedziną naukowo-techniczną, zajmującą się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Inaczej ujmując fotowoltaika zajmuję się wytwarzaniem prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Pomimo stosunkowo wysokich kosztów w porównaniu z innymi źródłami niekonwencjonalnymi znajduje duże zastosowanie.Dzieje się tek z dwóch głównych powodów,…

Dzieje się tek z dwóch głównych powodów, a mianowicie z powodów ekologicznych i praktycznych. Zaczynamy sobie zdawać sprawę z tego, że ekologia i dbanie o środowisko naturalne w którym żyjemy ma większe znaczenie niż ekonomia. Praktycznym powodem stosowania paneli fotowoltaicznych jest fakt, że promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne. Ogniwa fotowoltaiczne produkowane są z wafla krzemowego ale nie amorficznego lecz krystalicznego. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6, 97 W. Takie ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni od 0, 2 do 1, 0m kwadratowego. Ogniwa fotowoltaiczne są powszechnie stosowane w technice kosmicznej, gdyż ich największymi zaletami jest bezobsługowość oraz duża żywotność.

Oprócz zastosowań” kosmicznych” ogniwa stosowane są także…

Oprócz zastosowań” kosmicznych” ogniwa stosowane są także jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń takich jak boje sygnalizacyjne lub światła drogowe. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznej. Takie ogniwa są także używane w elektronice użytkowej oraz do zasilania układów telemetrycznych w stacjach pomiarowo rozliczeniowych gazu ziemnego, czy ropy naftowej.

Więcej informacji o dofinansowanie fotowoltaika znajdziesz na stronie promag-gaz.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres