Energia elektryczna w domu

W każdym domu są gniazdka elektryczne, dzięki którym zasilane są wszystkie urządzenia na prąd, a zapewniają nam to instalacje elektryczne, czyli układy przewodów w budynku, które wraz ze sprzętem elektroinstalacyjnym, mają swój początek na zaciskach wyjściowych wewnętrznej linii zasilającej w złączu i koniec w gniazdkach wtyczkowych.Potocznie, instalacje elektryczne rozumie się często…

Potocznie, instalacje elektryczne rozumie się często tylko jako ułożone na stałe przewody elektryczne, które dostarczają nam energii elektrycznej lub sygnałów do sprzętu AGD, czy innych odbiorników. Instalacje elektryczne niskiego napięcia, obejmują w naszym domu przewody i kable elektroenergetyczne, urządzenia zabezpieczające i przyrządy łączeniowe, zabezpieczające, ochronne, sterujące i pomiarowe wraz z ich obudowami i konstrukcjami wsporczymi. Instalacje elektryczne możemy podzielić ze względu na rodzaj zasilanych odbiorników, czyli jako instalacja oświetleniowa i siłowa.

Kable zasilające IGUS
Kable zasilające IGUS
dostępne w kategorii Kable w cenie promocyjnej.

Zależnie od przewidywanego czasu użytkowania instalacje elektryczne podzielone są na stałe, bądź prowizoryczne. Te ostatnie nazywane są również jako instalacje tymczasowe a stosowane na przykład do prac związanych z osuszaniem budynku, gdzie instalacja została zalana, wówczas jest konieczność doprowadzenia prowizorycznej linii zasilania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres