Elementy budowy – czyli konstrukcje stalowe

1 mar 2015

Od czasu do czasu człowiek spotyka takie informacje, że w budynkach używane są konstrukcje stalowe. Być może w Polsce jest to jeszcze nie tak bardzo znane, ale robi się coraz popularniejsze ze względu na wiele zalet.W Stanach Zjednoczonych takie konstrukcje stalowe…

W Stanach Zjednoczonych takie konstrukcje stalowe w budynkach używane są o wiele częściej. Otóż jak się okazuje, wykorzystuje się je najczęściej przy budowie drapaczy chmur. Takowe nie są wykonane z cegły czy też innego tak trwałego materiału budowlanego. Mają one o wiele lżejsze ściany, które podparte są właśnie na takiej osi wykonanej ze stalowych elementów. Dzięki temu budynek może stać stabilnie. Kolejną sprawą jest jego wyburzanie. Zazwyczaj bywa tak, że drapacz chmur stoi w otoczeniu innych wysokich budowli. Jego burzenie musi się więc odbywać tak, aby nie uszkodziło innych budynków. Dzięki temu, że konstrukcje stalowe są tak, a nie inaczej ustawiane, możliwe jest zburzenie budynku w pionie.

Od góry do dołu cała…

Od góry do dołu cała budowla pada niczym domek z kart i żaden materiał nie rozchodzi się na boki, Dzięki temu wszystko jest w porządku. Tak więc jak widać, konstrukcje stalowe to naprawdę dobry pomysł, jeżeli chodzi o budownictwo. Warto zacząć wykorzystywać go także i w naszym kraju, bo może on przynieść spore korzyści.

Tags:

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Elementy budowy – czyli konstrukcje stalowe”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031