Elektrozawory i ich znaczenie.

Elektrozawory to zawory magnetyczne. Elektrozawory sterowane są elektrycznie –stąd też pochodzi ich nazwa. Następuje to najczęściej z pomocą przepływającego prądu. Gdzie stosuje się takie elektrozawory. Elektrozawory stosowane są przede wszystkim w motoryzacji. Ale nie tylko. Wykorzystuje się je również na przykład w hydraulicznych siłownikach, czy też w przemysłowej automatyce oraz w laboratoryjnym sprzęcie.Elektrozawory dzielimy na takie, które steruje się…

Elektrozawory dzielimy na takie, które steruje się za pomocą pojedynczego elektromagnesu oraz takie, które są wyposażone w krokowe silniki dzięki którym sterowanie przepływem jest dość płynne. Jeżeli chodzi o przenoszone przepływy to zawory dzielimy znów na kilka różnych to jest: takie bezpośredniego działania, z wspomaganiem otwarcia a także z serwosterowaniem. Konstrukcja takich zaworów jest dość skomplikowana.

Warto decydować się na zakup produktów od…

Warto decydować się na zakup produktów od firm, które zajmują się ich produkcją od dłuższego czasu by mieć pewność, że będą one rzeczywiście jak najlepiej dopracowane. Powinny być one zaprojektowane i zarazem skonstruowane zgodnie z wieloma wymaganiami. Tylko wtedy można dopuścić je do sprzedaży. I tylko wtedy ich użytkowanie będzie bezpieczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres