Ekologiczne śmieci

Od pewnego czasu już w naszym kraju na mniejszych i większych osiedlach pojawiają się kolorowe puszki z napisami, które przeznacza się do segregacji śmieci. Od całkiem niedawna rozmawianie o konieczności segregowania odpadów zaczęto wcielać w czyn, a surowce wtórne przestały być mitem i zaczęto je wykorzystywać w produkcji.Moda na ekologię panuje już od…

Moda na ekologię panuje już od dość dawna jednak podkreślanie tego stało się znamieniem ostatnich lat. Na produktach coraz częściej można znaleźć napisy świadczące o wykorzystaniu do produkcji materiałów z odzysku. Surowce wtórne przetwarza się na opakowania, papier toaletowy, ulotki, gazety, a z tworzyw wykonuje się różne opakowania zastępcze czy pojemniki.

Odzyskiwanie jest możliwe dzięki budzeniu się świadomości społeczeństwa, licznym kampaniom propagującym segregowanie śmieci oraz edukacji ekologicznej, rozpoczynanej już w przedszkolach. Nie zawsze jednak możliwe jest takie działanie z uwagi na zaniedbania władz osiedlowych czy miejskich, które nie dbają od wystawianie odpowiednich pojemników, albo nie opróżniają ich systematycznie. Surowce wtórne można też pozyskiwać innymi sposobami, poprzez organizowanie różnych celowych zbiórek, konkursów i akcji.

Ich duży procent przeprowadza się…

Ich duży procent przeprowadza się w placówkach edukacyjnych, które pod egidą działalności społecznej prowadzą konkursy z nagrodami zbiórki puszek aluminiowych, baterii, plastikowych nakrętek czy makulatury. Surowce wtórne gromadzone w ten sposób odbierane są przez specjalistyczne firmy, które następnie wykorzystują je do produkcji tańszych wyrobów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres