Dwa w jednym.

Jest wiele maszyn budowlanych, które spełniają bardzo ważne funkcje. Lecz czy są takie, które mają dwie nazwy i służą do dwóch rzeczy. Okazuje się, że bardzo mało. Za przykład mogą posłużyć koparko-ładowarki.Jedna nazwa lecz dwie funkcje…

Jedna nazwa lecz dwie funkcje. Po pierwsze koparko-ładowarki tak jak pozostałe maszyny służą do wielu prac ziemnych. Po drugie koparko-ładowarki pełnią rolę koparki a także ładowarki. Są one bardzo podobne do naszego traktora i oparte są na jego konstrukcji. Mają one napęd kołowy. Niestety nie każdy z nas może prowadzić koparko-ładowarki, gdyż potrzebne jest prawo jazdy kategorii B. Traktowane są one jako normalne pojazdy, które mogą poruszać się po drodze.

W Polsce jest miejscowość, która…

W Polsce jest miejscowość, która produkuje koparko-ładowarki. Jest nim Ostrówek Węgrowski( wieś położona niedaleko Węgrowa, Łochowa ). Wówczas na każdej tej maszynie jest napisane skąd ona pochodzi, czyli Ostrówek. Są one niezbędne w wielu pracach budowlanych. Szczególnie przy wykopie dróg- pierwszej fazie ich powstawania.

maszyny komunalne – więcej ciekawych wiadomości

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres