Duże pomieszczenia z przesuwanymi ścianami

30 cze 2015

Kiedyś zastanawiałem się dlaczego biurowce mają tak wielkie przestrzenie na każdym piętrze. Brak podziału na sektory tradycyjnymi murowanymi ścianami jest w pełni logiczny. Zamiast tworzyć przegrody, których nie można usunąć lepiej dać firmom wolną rękę. Niech sami podzielą swoją część budynku na sektory.Wystarczy zastosować mobilne ściany z plastiku,…

Wystarczy zastosować mobilne ściany z plastiku, które tworzą swojego rodzaju elastyczne przegrody mogące pokryć nawet bardzo duże powierzchnie. Z takich tymczasowych ścian, które można wymontować korzystają niemal wszystkie firmy mieszczące się w biurowcach. W Stanach Zjednoczonych ściany mobilne zostały użyte pierwszy raz ponad 40 lat temu.

Pojawiały się w posterunkach policji, na poczcie, zakładach telekomunikacyjnych i urzędach. Tworzenie jednego wielkiego pomieszczenia jest bardziej opłacalne niż budowanie w ciemno ścian działowych, które później mogą tylko wprowadzać chaos. Zamiast tego lepiej zamontować szyny podłogowe pod przesuwane ściany. To nieco inny typ dzielenia pomieszczeń, który można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z przykładów są sale weselne i bankietowe.

Dzielimy pomieszczenie na dwie części i gospodarujemy je w okresie poza sezonem wesel i przyjęć. Zaś gdy potrzebujemy większej przestrzeni usuwamy jedną ze ścian w kilka sekund tworząc niemal dwukrotnie większe pomieszczenie. Możliwości montażu przegród są tak naprawdę dwie. Jedna opiera się na szynie przypodłogowej zaś druga sufitowej. W obu przypadkach łączymy się ze ścianą główną by utrzymać stabilność.

Tags:

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Duże pomieszczenia z przesuwanymi ścianami”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031