Do czego służy kasa fiskalna.

1 mar 2017

Każda działalność gospodarcza musi być w odpowiedni sposób rejestrowana przez firmę, a dokumenty muszą być dostarczane do urzedu skarbowego. Najczęściej firmy posiadają kasy fiskalne, dzięki którym sprzedaż towarów i usług jest rejestrowana. Na rynku znajdziemy bardzo różne rodzaje kas i wszystko zależy od tego, w jakiej branży działa firma i w jakich warunkach odbywa się praca.Osoby prowadzące działalność mają to szczęście,…

Osoby prowadzące działalność mają to szczęście, że przy zakupie kas fiskalnych można się ubiegać o zwrot kosztów za zakup kasy. Oczywiście nie jest to wartość 100% ale zawsze jest to jakieś odciążenie podatnika. Na rynku jest wiele firm, które zajmują się sprzedażą kas i innych urządzeń fiskalnych. Sa to firmy, które mają specjalny certyfikat i tylko tam można dokonywać zakupu tego typu sprzętu. Fiskalna kasa musi być zarejestrowana w danym urzędzie skarbowym. Ważne jest, by wskazać dokładny adres, pod którym kasa faktycznie pracuje.

Jakie wyróżniamy rodzaje tego typu sprzetu…

Jakie wyróżniamy rodzaje tego typu sprzetu. Najmniejsze kasy fiskalne są wielkości dłoni i służą osobom, które pracują w terenie. Przykładem może być parkingowy. Mamy również kasy pośredniej wielkości i te największe, które są kupowane i instalowane w sklepach wielkopowierzchniowych.

drukarki fiskalne

Foto: pixabay.com

mieszkania na sprzedaż w gdyni

Foto: pixabay.com

mieszkania na sprzedaż gdynia

Foto: pixabay.com

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Do czego służy kasa fiskalna.”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031