Do czego służy etykieta logistyczna?

Zaopatrując się w różne produkty spotykamy się z etykietami, które niewiele nam mówią. Jedną z wielu, jest etykieta (rfid.comex.net.pl) logistyczna. Do czego ona służy i co przedstawia. Celem stosowania etykiet logistycznych jest informacja o danym towarze, na którym ona widnieje.Produkt poddany owemu procesowi można szybko i…

Produkt poddany owemu procesowi można szybko i dokładnie zidentyfikować na całej linii logistycznej, czyli od momentu produkcji, przez magazyn, kończąc na jego odbiorze przez klienta. Firmy trudniące się produkcją oferują formaty, które są standardem w logistyce. Nie każda natomiast jest wykonana z tego samego papieru. Zależność ta dotyczy głównie towaru na jakim owa informacja ma widnieć, a także sposobu jego przechowywania, czy transportu. Zazwyczaj do produkcji papierowej informacji stosuje się biały papier półbłyszczący, matowy i termiczny.

Do czego służy etykieta logistyczna? – galeria

Wyjątkiem jest trwałe etykietowanie, do którego wykorzystuje się folię chroniącą przed wilgocią i innymi czynnikami środowiska. Etykiety logistyczne ze względu na ich ważne przeznaczenie dotyczące zgodności całego procesu logistycznego, wykonywane są drukarkami termo – transferowymi. Firmy produkcyjne mogą zapewnić gotowy wydruk, lub systemy do ich druku i dostarczyć kontrahentowi według ustalonych zasad.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres