Do czego służą pompy hydrauliczne ?

Urządzenia, jakimi są pompy hydrauliczne mają za zadanie przede wszystkim tak odpowiednio dobrać ilość oleju, by układ hydrauliczny został w pełni zasilony. Energia mechaniczna zostaje tu zamieniona na ciśnienie oleju.W zależności od układu, mamy do…

W zależności od układu, mamy do czynienia bądź z pompą hydrauliczną o otworze większej średnicy- w przypadku układu ssawnego, bądź o mniejszym otworze – w układzie tłoczonym. Różne zastosowania, w jakim wykorzystuje się pompy hydrauliczne, wyróżnia się pompy: zębatą, wielotłoczkowo – osiową, wielotłoczkowo – promieniową, łopatkową i śrubową. Pompy hydrauliczne zębate wykorzystuje się przeważnie w przypadku wszelkich mobilnych zastosowań np. wywroty, urządzenia przemysłowe czy hakowce.

Pompy wielotłoczkowe używane są zazwyczaj…

Pompy wielotłoczkowe używane są zazwyczaj w napędach hydraulicznych. W przypadku pomp łopatkowych posiadają stałą wydajność i są używane tylko w zastosowaniach wysoko przemysłowych. Natomiast pompy hydrauliczne śrubowe stosowane są przede wszystkim w przypadku pracy z wszelkimi możliwymi cieczami, jakimi są oleje – od tych napędowych, przez opałowe, transformatorowe, po hydrauliczne i smarowe. Charakteryzuje się ona równomierną wydajnością, do tego te najlepsze cicho pracują, nie powodując szczególnie odczuwalnych drgań.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres