Do czego służą elektrozawory

Zawory elektromagnetyczne, potocznie znane jako elektrozawory, służą do elektrycznego sterowania, przeważnie poprzez przepływ prądu. Jest on zamykany i otwierany specjalnym sygnałem, który pełni funkcję kontrolną i ostrzegawczą. Sygnał jaki wydają elektrozawory ma za zadanie dozór cieczy bądź gazu, jaki przepływa w danym układzie.Samo jego działanie nie jest jakoś…

Samo jego działanie nie jest jakoś szczególnie skomplikowane. Najprościej rzecz ujmując polega to na tym, że w określonym momencie elektrozawory są otwierane, bądź zamykane. Ma to przypadek w momencie, gdy następuje brak napięcia lub tez napięcie to zaczyna się pojawiać. Oczywiście od tego czy elektrozawory będą spełniały swoje zadanie w sposób obiecany przez producenta, zależy, w jaki sposób zostaną one dobrane.

Do czego służą elektrozawory – galeria

Najważniejsze to dokładne określenie tego, co będzie przez nie przepływać oraz w jaki sposób będzie działać na zawór, czy będzie to substancja lekka, ciężka, drażniąca, łagodna. Wszystkie dodatkowe dane, jak wilgotność, temperatura, czy nawet środowisko, w jakim będą wykorzystywane, mają niezwykłe znaczenie dla prawidłowego działania. Obecnie dostępne są elektrozawory iglicowe oraz wyposażone w serwosterowanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres