Dezynfekcja wody

Woda jest podstawowym czynnikiem decydującym o naszym zdrowiu, dlatego jej jakość jest niezwykle istotna. Zgodnie z przepisami woda do picia i na potrzeby gospodarcze musi spełniać wymagania bakteriologiczne. Stąd dezynfekcja wody to bardzo ważna czynność, którą można wykonywać w różny sposób. Wodą krążąca w środowisku może zawierać wirusy bakterie oraz pasożyty i wyższe organizmy, ale także zanieczyszczenia chemiczne.Aby mogła trafić do kranów ciecz…

Aby mogła trafić do kranów ciecz przeznaczona na zaopatrzenie ludności musi być poddawana takiemu procesowi jak dezynfekcja wody. Uzdatnianie jej polega na całkowitym zniszczeniu wegetatywnych form mikroorganizmów oraz maksymalnej redukcji form przetrwalnikowych przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa dla odbiorcy i zminimalizowaniu negatywnego oddziaływania na materiał instalacji. Oczyszczanie wody metodami chemicznymi polega na dawkowaniu do niej silnych utleniaczy, takich jak chlor i jego pochodne, ozon, brom i jod. Gotowanie i pasteryzacja to dezynfekcja wody pitnej fizyczna.

Galeria

Jest to najprostsza metoda. Może ona znaleźć zastosowanie jedynie w gospodarstwach domowych oraz w niektórych rodzajach przemysłu spożywczego. Metoda ta nie jest stosowana w praktyce wodociągowej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres