Definicja systemu logistycznego

1 lut 2015

Systemy logistyczne to celowo zorganizowane i połączony zespół następujących elementów jak: produkcja, transport, magazynowanie, odbiorca. Wraz z relacjami jakie między nimi zachodzą oraz ich własnościami, które warunkują przepływ strumieni towarów, środków finansowych oraz informacji. System logistyczny można zdefiniować ze względu na: relacje pomiędzy elementami systemu oraz ze względu na dynamikę systemu logistycznego oraz przepływy jakie w nim zachodzą.Systemy logistyczne można rozpatrywać także poprzez…

Systemy logistyczne można rozpatrywać także poprzez wyodrębnienie w nich trzech płaszczyzn takich jak: przestrzeń, informację i organizacje. Na każdej w tych trzech płaszczyzn występują przepływy oraz relacje pomiędzy elementami odpowiadających im struktur. Płaszczyzny systemu logistycznego są silnie ze sobą powiązane i tylko razem tworzą spójną całość opisującą jego wielowymiarowość. Dotyczy to systemów w skali makro jak i systemów logistycznych poszczególnych przedsiębiorstw. System logistyczny dzieli się na: opracowywanie zamówień, zarządzanie zapasami, zarządzanie przepływem materiałów, transport, magazynowanie, pakowanie, komunikację, zarządzanie logistyką.

System logistyczny cechuję się wysokim stopniem spójności,…

System logistyczny cechuję się wysokim stopniem spójności, oznacza to iż zmiana w jednym podsystemie oznacza zmiany w pozostałych, a wynika to z faktu, że poszczególne podsystemy są ze sobą spójne, silnie ze sobą powiązane i od siebie zależne. Kolejną cechą jest elastyczność, która wyraża się reagowaniem na wpływ otoczenia ekonomicznego, otoczenia konkurencji, a co za tym idzie na zmiany cen podatków, a także na poziom inflacji.

systemy logistyczne

Foto: pixabay.com

systemy logistyczne

Foto: pixabay.com

systemy logistyczne

Foto: pixabay.com

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Definicja systemu logistycznego”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031