Dalmierz laserowy

Dalmierz laserowy jest to urządzenie, które służy do określania odległości od nieprzezroczystego obiektu za pomocą promienia lasera- najczęściej podczerwonego. Dalmierz laserowy jest to urządzenie, które służy do określania odległości od nieprzezroczystego obiektu za pomocą promienia lasera- najczęściej podczerwonego.Urządzenia te są stosowane najczęściej we wojsku…

Urządzenia te są stosowane najczęściej we wojsku oraz w policji, a także w budownictwie i w wykończeniowych pracach budowlanych. Odległość od obiektu, którą mierzy dalmierz laserowy jest obliczana w następujący sposób- wysyła się promień lasera w kierunku obiektu i mierzy się czas, po którego upływie odbity promień do nas powróci. Wyróżnia się m. in: – dalmierz laserowy budowlany- czyli urządzenie służące do pomiaru odległości wewnątrz budynku i na placu budowy.

Markowe urządzenia solidnych producentów, wykonują kilkanaście pomiarów po czym uśredniają wyniki, a wszystko to dlatego, że pojedynczy pomiar może zawierać troszkę zafałszowane wyniki poprzez drgania ręki; – dalmierz laserowy myśliwski( sportowy )- jest zbudowany jako lornetka lub luneta z dalmierzem. Niektóre ich modele mogą być bezpośrednio zainstalowane na broni; – dalmierz laserowy wojskowy- w tej grupie rozróżnia się modele przenośne oraz takie, które są montowane na podstawach.

Urządzenia te nie są stosowane przez snajperów wojskowych wtedy, gdy ich przeciwnik posiada sprzęt elektrooptyczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres