Czyszczenie kotła CO

Każde urządzenie będące w ciągłej eksploatacji należy czyścić i konserwować. Nie inaczej jest z kotłami grzewczymi. Aby kotły CO miały odpowiednią sprawność i były bezpieczne należy je okresowo czyścić. Dlaczego czyszczenie jest takie ważne. W czasie spalania paliw stałych na ściankach kanałów pieca osadzają się popioły i sadza.Nie każdy wie, że nawet kilkumilimetrowa…

Nie każdy wie, że nawet kilkumilimetrowa warstwa tych substancji może obniżyć sprawność pieca o około jedną trzecią. Oczywiście prowadzi to również do zwiększenia zapotrzebowania na paliwo. Substancje osadzone na ściankach kanałów spalinowych zmniejszają przepływ gazów, co powoduje zmniejszenie ciągu kominowego, a co za tym idzie przyspiesza spalanie opału. Jeżeli nie będziemy regularnie czyścić kotła, jego sprawność i moc grzewcza będzie spadać, a co ważniejsze, spowoduje to szybsze zużywanie się pieca.

Jak często należy czyścić kotły…

Jak często należy czyścić kotły grzewcze. Wszystko zależy jakiego paliwa używamy. Jeżeli spalamy drewno i węgiel dobrego gatunku, wystarczy konserwować piec raz na kilka tygodni. Jeżeli palimy koksem, wówczas potrzebne jest czyszczenie co kilkanaście dni. Raz na kilka lat musimy wyczyścić także wnętrze kotła z tzw. kamienia kotłowego. Wykonuje się to z użyciem substancji rozpuszczających osad, jak na przykład roztwór wody i kwasu chlorowodorowego.

Kotły należy czyścić szczotkami drucianymi lub specjalnymi pogrzebaczami dostarczonymi przez producenta. Czyszczenie należy wykonywać przez kanały wyczystne kotła. Są to specjalne lufciki i drzwiczki, dzięki którym można dostać się do niedostępnych części pieca.

Więcej o kotły co z podajnikiem dowiesz się ze strony metalfachtg.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres