Czym skorupka…

To powiedzenie zawiera bardzo ważną mądrość ludową, która bardzo często sprawdza się w praktyce. Dotyczy to wielu dziedzin, w których to czego nauczą się dzieci, procentuje w przyszłych latach. Dlatego też warto jest młodym ludziom wpajać szczytne idee i dobre wartości. Jedną z istotnych kwestii są surowce wtórne i ich segregacja.W wielu szkołach w naszym kraju…

W wielu szkołach w naszym kraju zauważa się bardzo duży nacisk na uczenie dzieci właściwych nawyków. Cóż lepiej będzie działać, jeśli nie jakieś konkursy, mające na celu uświadamianie dzieci i młodzieży. Bardzo dobrze, gdy dzieci przykładowo zbierają surowce wtórne, przynoszą je do szkoły, a potem w nagrodę otrzymują albo dobre stopnie, albo też inne nagrody. W wielu szkołach w naszym kraju prowadzi się zbiórki puszek aluminiowych, za które dzieci otrzymują jakieś skromne, ale dla nich istotne gadżety. Efekt na pewno ujrzymy za kilka lat, gdy te dzieci ukończą edukację i rozpoczną dorosłe życie.

Być może efektem tego, co dzieje się…

Być może efektem tego, co dzieje się dzisiaj będzie to, że współczesne dzieci będą także w przyszłości segregować surowce wtórne. Już nie dla nagrody lub oceny, ale dla własnego otaczającego środowiska naturalnego. I to będzie prawdziwy sukces tych dzisiaj prowadzonych akcji, których celem są surowce wtórne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres