Czym są rakiety?

Rakiety są to po prostu pojazdy latające lub jeszcze prościej pociski, które są napędzane silnikiem rakietowym. Dzięki reakcji szybko wyrzucanych z dysz rakiety gazów spalinowych, obiekty te osiągają siłę ciągu, która napędza je w locie. Rakiety poruszają się na zasadzie odrzutu, wykorzystując trzecią zasadę dynamiki Newtona.Mogą być wykorzystane zarówno w…

Mogą być wykorzystane zarówno w atmosferze ziemskiej, jak również poza nią, przenosząc na orbitę takie ładunki jak statki kosmiczne, głowice bojowe czy sztuczne satelity. Mogą być wykorzystywane w bardzo zróżnicowany sposób, mogą to być tzw pociski rakietowe, rakiety nośne, badawcze, startowe, ratownicze. Ich konstrukcja nie jest bardzo skomplikowane, jak mogło by się wydawać, co gwarantuje im dużą niezawodność.

Składają się z układu kierowniczego, silnika…

Składają się z układu kierowniczego, silnika na paliwo stałe, osłoniętego wysokogatunkową stalą, pozostała część takie jak zbiornik materiałów pędnych lub kadłub, wykonane są z lekkich materiałów cechujących się dużą wytrzymałością mechaniczną np. stopów aluminium i litu lub kompozytów. W środku montowane jest dodatkowe wyposażenie, uzależnione od przeznaczenia rakiety np. aparatura radiowa lub materiały wybuchowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres