Czym ogrzać dom?

Stojąc przed wyborem sposobu ogrzewania naszego wymarzonego domu musimy wziąć pod uwagę wady i zalety różnego rodzaju ogrzewania, a także relatywny koszt roczny na nie poniesiony. Dzięki temu nie zaskoczy nas wysokość rachunku, jaki nam przyniesie listonosz. Do wyboru mamy wiele możliwości. Na rynku można kupić kotły grzewcze, które różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem opału, jaki możemy zastosować w danym przypadku.Można nabyć kotły na drewno, kotły gazowe…

Można nabyć kotły na drewno, kotły gazowe czy też na paliwo stałe. Ale nie tylko rodzaj paliwa jest jedynym parametrem, na który musimy zwrócić baczną uwagę. Kotły muszą być przede wszystkim posiadać taką moc grzewczą, która będzie w stanie zaopatrzyć w ciepło każde pomieszczenie naszego domu. Czasem kryterium wyboru pieca jest wiek osób zamieszkujących dom. Jeżeli są to osoby starsze lub schorowane wybór z pewnością padnie na piece zasilane gazem lub olejowe, gdyż nie wymagają przygotowania opału na zimę.

Szukasz pieca CO?
Piece na ekogroszek
dostępne w kategorii Piece z podajnikiem w cenie promocyjnej

Czym ogrzać dom? – galeria

tunele grzewcze

Foto: pixabay.com

tunele grzewcze

Foto: pixabay.com

Analiza kosztów utrzymania pieca na różne paliwa jest istotna, bo często nie liczy się pracy własnej w postaci składowania i cięcia drewna, czy noszenia worków z węglem. Jeżeli porówna się koszt ogrzewania gazowego, a takiego na drewno to trzeba również wziąć pod uwagę ten cały nieład spowodowany pyłem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres