Czym jest kamień kotłowy?

Jeśli mamy do czynienia z bardzo trudno rozpuszczalnym osadem powstającym w naczyniach służących do gotowanie lub też odpowiedniego dogrzewania i gotowania wody jest wielce prawdopodobne, że jest to kamień kotłowy (sprawdź).Najczęściej występuje w kotłach parowych…

Najczęściej występuje w kotłach parowych czajnikach i chłodnicach. Jest to bardzo powszechny problem do rozwiązania. Kamień kotłowy może być bowiem nie tylko uciążliwy wizualnie ale także może mieć wpływ na występowanie nieprawidłowych procesów przemysłowych. Wszystko w zależności jakie jest zapotrzebowanie na czystą i niezanieczyszczoną wodę czy ciecz. Kamień kotłowy posiada swoje specyfikacje chemiczne. Składa się w znacznej mierze z węglanu magnezu, węglanu i siarczanu wapnia, a także gipsu oraz często występującego wodorotlenku żelaza.

Wysokiej jakości piece CO

Metal-Fach
Doskonałej jakości kotły na paliwa stałe i na biomasę.
  • ul. Sikorskiego 66
  • 16-100 Sokółka

Posiada też kilka charakterystycznych cech…

Posiada też kilka charakterystycznych cech. Pierwszą z nich jest słabe przewodnictwo ciepła. Może także powodować szybkie i długotrwałe zatykanie się rur różnego rodzaju. Najczęściej w instalacjach cieplnych i aparatach. Jest jednak sposób na walkę z problemem jakim jest kamień kotłowy. Zapobiega się poprzez odpowiednie systemy zmiękczania wody. Jest to skuteczny sposób. Warto z niech skorzystać.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres