Co to jest sitodruk?

Najprościej mówiąc sitodruk to metoda nadruku stosowana dzisiaj szeroko przez różne drukarnie. Obok niej znana jest również metoda offsetowa, a także druk cyfrowy. Metoda sitodruku uznawana jest za dość trwałą, a przy tym dosyć tanią w porównaniu z offsetem. Sitodruk znany jest tak naprawdę już od czasów starożytnych, ponieważ wywodzi się z techniki malowania szablonowego, które wykorzystywane było w starożytnej Japonii oraz Chinach.Sitodruk, jaki znamy dzisiaj, powstał…

Sitodruk, jaki znamy dzisiaj, powstał jednak w czasach współczesnych. Jako jego twórców uznaje się dwóch Japończyków. Jeden żył w XVII wieku i ozdabiał w ten sposób kimona. Drugi zaś w XIX wieku wynalazł szablon, który nazywano „katagami”. Obecnie sitodruk jest chętnie stosowany nie tylko ze względu na dosyć niskie koszty, ale również z innych powodów. Tą metodą można bowiem drukować jednobarwnie i wielobarwnie, a co najważniejsze na różnych materiałach, strukturach i kształtach.

Daje to wręcz nieograniczone możliwości nanoszenia obrazów…

Daje to wręcz nieograniczone możliwości nanoszenia obrazów na papier, tektury, folie, metale, plastik, szkło, płyty z tworzyw sztucznych i tym podobne. Dzięki metodzie sitodruku mamy dzisiaj możliwość zamawiania sobie dowolnych nadruków na koszulki, kubki czy inne gadżety. Chętnie korzystają z tego agencje reklamowe oraz duże firmy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres