Co nazywamy surowcami wtórnymi?

Gdy zbieramy śmieci w swoim gospodarstwie domowym, najczęściej wyrzucamy je do kontenera na śmieci, który stoi na osiedlu. Jest to kontener, w którym możemy znaleźć przeróżne odpadki, w tym plastik, szkło i makulaturę. I to jest podstawowy błąd, jaki ludzie popełniają. Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że surowce wtórne należy wyrzucać do zupełnie innych pojemników.Kiedyś należały one do rzadkości…

Kiedyś należały one do rzadkości ale w tej chwili nikt nie może powiedzieć, że na jego osiedlu nie stoją specjalne pojemniki na surowce wtórne, czyli szkło, makulaturę i plastik. Oczywiście nie jest tak, że wszyscy wrzucają swoje śmieci w jedno miejsce i nikt nie przeprowadza segregacji. Tak na pewno nie można powiedzieć. Jednak są osoby, które tego nie robią, a tak zachowywać się nie powinny. Może najpierw trzeba się dowiedzieć, co to są surowce wtórne i dlaczego warto je segregować.

Nie trafiają one na wysypisko, lecz…

Nie trafiają one na wysypisko, lecz do specjalnych firm, które je przetwarzają i produkują zupełnie nowe, użyteczne elementy. Przykładem może być papier toaletowy, który jest wytwarzany z makulatury. Innymi słowy można powiedzieć, że surowce wtórne są poddawane procesowi recyklingu, który jest jak najbardziej efektywny i służy ochronie środowiska naturalnego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres