Co może dać cynkowanie ogniowe?

Korozja metali bywa czasami procesem nieuniknionym. Dlatego też powinno się na niektóre powierzchnie stosować odpowiednie czynności antykorozyjne. Okazuje się, że bardzo skutecznym procesem jest cynkowanie ogniowe. Metale, które są tworzywami poddają się korozji, ponieważ chcą powrócić do stanu pierwotnego.Cynk jest dobrym sprzymierzeńcem w…

Cynk jest dobrym sprzymierzeńcem w walce z taką właściwością. Przede wszystkim cynkowanie ogniowe jest jednym z tańszych procesów antykorozyjnych. Koniecznie trzeba także dodać, że jest to sposób niezwykle trwały. W speclnych wannach zanurza się tworzywo w strukturach „kąpieli” chemicznej. Cynk tworzy warstwę, która będzie odporna na działanie czynników zewnętrznych. Cynkowanie ogniowe pozwala stworzyć odpowiednią powłokę, która będzie również nie ulegać ścieraniu czy erozji.

Cynkowanie ogniowe wykorzystuje proces dyfuzji. Atomy roztopionego cynku wnikają w powierzchnię tworząc odpowiednią warstwę ochronną. Cynkowanie ogniowe to również ekonomia. Powłoki malarskie antykorozyjne nie są trwałe. Pod wpływem różnych czynników ulegają ścieraniu. Natomiast cynkowanie ogniowe kryje tak, że nie imają się podłoża szkodliwe czynniki, które powodują korozję. Trwałość jest przecież najważniejsza.

Warto podkreślić, że taka powłoka ma również swój wymiar estetyczny, ale wszystko zależy od konstrukcji, składu podłoża, a także masy i kształtu. Cynkowanie ogniowe sprawia również, że przedmiot wykazuje się odpornością mechaniczą. Jeśli więc chcemy odpowiednio zabezpieczyć określoną powierzchnię, wybierzmy cynkowanie ogniowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres