Ciepło i tanio – czy to możliwe

Każdy właściciel domu czy mieszkania zauważy na pewno, że rachunki za zużytą energie i gaz rosną w zastraszającym tempie w sezonie jesiennym i zimowym. Utrzymywanie wysokiej temperatury wewnątrz wychłodzonych panująca aurą pomieszczeń sporo kosztuje. Aby zminimalizować koszty eksploatacji budynków w sezonie jesienno-zimowym ich właściciele powinni pomyśleć o modernizacji systemu centralnego ogrzewania a także o dociepleniu budynku z zewnątrz.Zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej budynku…

Zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej budynku to podstawa. Na nic bowiem zdadzą się nasze wysiłki w podgrzanie temperatury powietrza wewnątrz, gdy będzie ono stale uciekać na zewnątrz przez szpary i otwory w ścianach i podłogach, z zimne powietrze ta samą drogą będzie się przedostawać do środka. Wymiana całego systemu grzewczego może okazać się przedsięwzięciem przekraczającym możliwości finansowe właścicieli. Przy czym należy pamiętać, że wymiana kilku najbardziej nierentownych elementów jest rozwiązaniem tańszym, a jednocześnie pozwalającym na uzyskanie dobrych rezultatów. Przede wszystkim warto sprawdzić parametry obecnie funkcjonującego głównego urządzenia grzewczego.

Czy kocioł grzewczy, który napędza cały system jest rzeczywiście ekonomiczny i czy pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów przy minimalnym wykorzystaniu energii. Wymiana kotła co to często klucz do sukcesu na drodze poszukiwania oszczędności w eksploatacji systemu grzewczego. Innym bardzo ciekawym a przy tym nowoczesnym rozwiązaniem jest zamontowanie kolektorów słonecznych, których rolą jest wspomaganie centralnego ogrzewania a właściwie, jego części dotyczącej podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła to kolejne urządzenie grzewcze pozwalające na ekologiczne podgrzewanie powietrza w naszym domu, a także dostarczanie ciepłej wody do kąpieli i na potrzeby przygotowywania posiłków. Poza inwestycją w zakup tego urządzenia grzewczego nie będziemy musieli ponosić żadnych kosztów dodatkowych podczas jego eksploatacji. Pompa ciepła pobiera energie wprost z natury i nie wytwarza żadnych substancji toksycznych, takich jak na przykład dwutlenek węgla podczas spalania. Dlatego warto rozważyć instalację tego przyjaznego dla środowiska urządzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres